Fiction World

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:


    Mira's Diary

    anâ :]
    anâ :]
    Admin


    Number of posts : 14
    Age : 28
    Fiction Metter :
    Mira's Diary Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Mira's Diary Right_bar_bleue

    Registration date : 2008-12-29

    Mira's Diary Empty Mira's Diary

    Post by anâ :] Tue Dec 30, 2008 4:02 am

    Marti,30 decembrie 2008

    Draga jurnalule,incep sa cred ca nimeni nu ma mai intelege.Mama imi vorbeste tot mai urat si nici macar nu vrea sa ma lase sa merg la revelion cu Diana pe motiv ca,sunt si cativa baieti.E adevarat dar printre ei se numara si Cristi baiatul pe care am pus ochii acum cateva saptamani in club.Trebuie sa rezolv cumva...dar cum?Diana m-a ajutat cu tot ce a putut sa incercam sa o convingem pe mama sa ma lase...i-a scris o lista cu invitatii,i-a spus unde se va tine petrecerea si toate cele insa mama este inca indecisa.Ea se va duce cu prietenele ei acasa la una din ele unde,din cate mi-a spus ea vor lua cina iar apoi vor dansa "ca niste femei responsabine,fara a face prostii" cum spune ea.
    Nu mai stiu ce sa fac...mai am doar 2 zile la dispozitie sa o conving pe mama.Oricum apropo de Cristi am vorbit aseara cu el pe mess si mi-a spus ca eu chiar sunt draguta ceea m-a facut sa ma indragostesc de el.Cred ca de revelion o sa ma intrebe daca vrem sa fim impreuna ceea ce m-ar incanta enorm.E un tip super de treaba,super dragut.Cred ca de data asta am dat lovitura si chiar mi-ar placea sa am o relatie de luuunga durata cu el.8-> of.Cred ca mai pe seara,cand mama vine de la servici am sa incerc sa discut cu ea mai serios.Nu cred ca ii voi spune de Cristi fiindca s-ar putea sa se revolte si mai mult si chiar sa nu mai fie cale sa ma duc.Voi fi calma si voi negocia.Cred ca ii voi spune ca fac curat cateva zile in casa si faze.Sper sa mearga.

    xoxo.

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 1:53 pm